Wycieczki po polsku - Aktywna Gran Canaria – Арендное агентство Gran Canaria
 EN  ES  PL  IT  DE  RU 
email: office@holidayhiregrancanaria.com ->>> phone number: +34 654 061 894

Wycieczki po polsku - Aktywna Gran Canaria

Wycieczka - "Spotkanie żywiołów" - Aktywna Gran Canaria Wycieczki i Zwiedzanie po polsku.

 

Opis wycieczki: 

Jesteście gotowi na spotkanie z dwoma potężnymi żywiołami? Piękno wulkanicznych gór, stromo spadających do niespokojnego oceanu? "Spotkanie żywiołów" to wycieczka idealna dla każdego, kto uwielbia siłę natury i magię niepowtarzalnych widoków. Rozpoczynamy od miasteczka, którego główną atrakcją jest Spalony Młyn, zaopatrujący niegdyś w gofio i mąkę. Jest to największy młyn o wysokości siedmiu metrów. Kolejnym naszym postojem będzie zapierający dech w piersi punkt widokowy na mieniące się różnymi kolorami formacje skalne.
Potem wizyta w największym parku kaktusów w Europie, gdzie możemy zobaczyć ponad 1200 gatunków kaktusów. Zostały one sprowadzone z przeróżnych zakątków świata. Dalej zatrzymujemy się w miejscu widokowym nad samym oceanem. To spektakularne miejsce znajduje się na zachodnim krańcu wyspy i jest uważany za jedno z najpiękniejszych miejsc na całej Gran Canarii. Tutaj możecie doświadczyć niepowtarzalnej energii jaką niesie ze sobą natura. To magiczne miejsce jest zdecydowanie moim faworytem wśród kanaryjskich atrakcji! Dalszy kierunek jest do doliny w której znajdują sie plantacje egzotycznych owoców oraz kawy. Podczas wizyty można poznać proces produkcji wina oraz zobaczyć uprawy pomarańczy, awokado, mango, papai, cytryn, fig, kanaryjskie platano (banany) oraz kawy. Degustacja daje nam niepowtarzalną okazję spróbowania 5 rodzajów win, najświeższej kawy, podawanej z tradycyjnym domowym ciastem oraz tapas kanaryjskie. Kontynuując zwiedzanie dotrzemy do maleńkiej miejscowości, która jest najwyżej położona na Gran Canarii. Główną atrakcją są tutaj niesamowite domy jaskiniowe. Tutaj robimy przerwę na odpoczynek i typowo kanaryjski obiad. Kolejnym naszym punktem jest najwyższy szczyt Pico de las Nieves znajdujący się w samym środku wyspy, na wysokości 1949 metrów. Punkt zapewnia nam spektakularną panoramę na głębokie wąwozy, wysokie klify, sosnowe lasy, skały Roque Nublo, Roque Bentayga oraz na sąsiednią Teneryfę z wystającym ponad chmury wulkanem El Teide. Dalej mijamy dolinę zwaną "dolina tysiąca palm" o wyjątkowym, gęstym gajem palmowym. Ostatnim przystankiem do zwiedzania w naszej podróży są wydmy Dunas de Maspalomas - najwspanialsze zjawisko natury na Gran Canarii.

Wycieczka całodniowa.

Cena: 65 EUR dorośli i dzieci od 12 lat, 45 EUR dzieci 2 - 11 lat
Cena obejmuje: przejazd komfortowym samochodem z klimatyzacją, pełne ubezpieczenie, niespodziankę, wodę i napoje, pamiątkowe zdjęcia.
Cena nie obejmuje: biletu wstępu na plantację kawy z degustacją (6 EUR), wstępu do parku kaktusowego (6,5 EUR), obiadu (10 EUR), wydatków własnych.

Proszę ubrać wygodne ubranie i obuwie, ponieważ w górach pogoda może być zmienna, a podłoże śliskie.
Plan wycieczki może ulec zmianie w wyjątkowych przypadkach nagłych zmian pogody.

Warto zabrać: aparat fotograficzny, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne :)

REZERWACJE:

http://aktywnagrancanaria.eu/24/wycieczka-2-3